Facebook Ofis Dekorasyonu

Facebook Ofis Dekorasyonu

Uluslararası çevrim içi sosyal iletişim sitesi olan Facebook, internet dünyasına getirdiği yenilik ve canlılığı merkezi Dublin’den Kaliforniya Menio Park’a taşınan ofisinde de hayata geçirmiş durumda. Tüm dünyada kullanılan ve tıklanma rekorlarına imza atan Facebook, kullanıcılarına hemen hemen her gün yeni uygulamalar sunarken, çalışanlarının konfor ve rahatını da ihmal etmiyor.

Dünya devi tüm şirketler gibi Facebook da çalışanlarına verdiği değeri çalışma koşullarının yanında ofis dekorasyonunda da belli ediyor. Google, Yahoo ve Facebook gibi insan ve teknolojiyi birleştiren şirketler, çalışanlarının yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarına verdikleri değeri, bu potansiyelin ortaya çıkmasını sağlayacak inovatif dekorasyonlar kullanıyorlar.

facebook3

Çalışanlarının rahatı için hemen hemen her detayın düşünüldüğü Facebook ofisleri, rengarenk çalışma ortamları ile dikkat çekiyor. Öyle ki bu ofisler çalışmanın yanında aynı zamanda eğlenmek için tasarlanmış gibi görünse de yüksek vasıflı çalışanların şirkete bağlığını ve motivasyonu artırmanın bir yolu olarak dekorasyonun kullanıldığının göstergesi olarak düşünülebilir.

facebook4

Kaliforniya Menio Park’ta kurulu bulunan ve kampüs şeklinde bir yerleşime sahip olan Facebook’ta, ortalama 2 bin çalışan var ve çalışanlar için her detay düşünülmüş. Örneğin uyuma odaları ve ses geçirmeyen okuma odalarından her çalışanın damak tadına göre düşünülmüş menülere kadar…

facebook5

Ofis dekorasyonunda çalışan odaklı bir tarz kullanan Facebook’ta dünyanın farklı milletlerine mensup olan her çalışanın kendi ülke bayrağını da ofisine asıyor. Dublin’den Kaliforniya’ya taşınan merkez ofisin dekorasyonu için İspanya’daki ünlü Guggenheim Müzesi’nin tasarımcısı olan Frank Gehry ile anlaşılmış ve yeni ofisin tüm dekorasyonu bu ödüllü mimara yaptırılmış.

Facebook Ofisinden Görünüşler