Home Ofis Dekorasyon Önerileri

İş dünyasında yaşanan değişim, esnek çalışma sistemi ve internet üzerinden yapılan çalışmalar sayesinde home ofis uygulaması gittikçe artan ve büyüyen bir alan haline geldi.

Home Ofis Dekorasyonları

Home Ofis Dekorasyonları

Siz de bir home ofis çalışanı iseniz, evinizin bir odasını ya da odanızın bit köşesini home ofis olarak düzenlemeniz gerekecektir. Zira home ofis fikri çok cazip gibi görünse de kendi evinizde olmanın avantaj kadar dezavantajları da var. En büyük dezavantajı ise dikkatinizi dağıtacak çok fazla unsur olması. İşte bu yüzden, evinizde çalışıyorsanız, işe olan motivasyonuzun artması için kendinize bir küçük “ofis” hazırlamalısınız.

İşte home ofis dekorasyonunuzda dikkat etmeniz gerekenler:

Öncelikle düzenleme en çok dikkat etmeniz gereken nokta olacaktır. Küçük de olsa ofisinizde her eşyanın kendine ait bir yeri olmalı. Çünkü ofisiniz de olsa, evinizin bir parçası ve bu yüzden her zaman düzenli görünmeli.

Home Ofis Dekorasyonları

Home Ofis Dekorasyonları

Depolama da home ofisiniz için  özen göstermeniz gereken bir başka konu. Kutu, raf ya da çekmeceler kullanılarak, ihtiyacınız olan malzemelere zaman ve enerji kaybetmeden ulaşmanız gerek.

Home Ofis Dekorasyonları

Home Ofis Dekorasyonları

Home ofis düzeniniz için de aydınlatma da çok önemlidir. Doğal gün ışığı alan bir alanda çalışıyorsanız, ruh sağlığınız açısından şanslısınız. Ancak böyle bir şansınız yoksa, ışık yaratmak için florasan lambaları asla tercih etmeyin. Mümkün oluyorsa çalışma masanızı pencerenin önüne yerleştirin. Eğer mümkün değilse, halojen ışık veren soft sarı ampulleri tercih etmek en doğrusu olur.