Lüks Makam Odaları

Lüks Makam Odaları

Çalışma hayatında olan herkesin günlük zamanının neredeyse yarısı evin dışında geçer. Çoğunlukla da iş yerinde… İşte bu yüzden çalışılan ortamın dekorasyonu büyük önem taşıyor. Özellikle de üst düzey yöneticiler için, günlerinin büyük bölümünü geçirdikleri makam odaları çok özel bir öneme sahip.

İster iş dünyasında ister siyaset dünyasında olsun, makam odası sadece makam sahibi  değil konuklar da düşünülerek dekore edilmelidir. Çünkü, makam odaları, kuruma gelen ziyaretçilerin ve genellikle de mevkidaşların ağırlandığı bir oda olmanın yanında, makam sahibi ve kurum hakkında çok ciddi ipuçları taşıyan ve onların kimliklerini yansıtan bir özelliğe sahiptir.

Lüks makam odası dekorasyonunda, konumun ağırlığı gereği büyük masalar tercih edilmeli, bu sayede eşyanın dilinden ve verdiği mesajdan yararlanılmalıdır. Seçilen küçük bir masa hem mekanda hem  mesajda uyumsuzluk yaratacaktır.

Makam odası dekorasyonlarında genellikle koyun renkler tercih edilerek bu renklerin insanın bilinçaltına verdiği enerjiden yararlanılır. Lüks bir makam odası dekorasyonunda siyah ve koyu kahve tonları sıklıkla kullanılır. İş dünyasının rengi kabul edilen lacivert de makam odası dekorasyonlarında yerini bulabilecek bir renktir. Bu koyu renkleri kullanarak makam odasında daha klas ve daha ciddi bir şıklığa ulaşmak mümkündür.

Seçilecek aksesurlarda fazla ayrıntıya girilmemesi gereken makam odalarının dekorasyonunda bir uzmandan yardım almak gerekir. Çünkü ancak bir uzman, makam odasının genişlik, yükseklik,ışık ve benzeri teknik detaylarını hesaba katarak odaya en uygun dekorasyonu yapabilir.