Mimarlık Ofisi Dekorasyonları

Mimarlık Ofisi Dekorasyonları

Kültür, parayla elde edilemeyecek bir zenginliktir ve bir insanın sahip olduğu kültür,onun tarzına yansır. Hele bu kişi bir mimarsa, yaşamın ona kattığı tüm birikimi ve hayatın içinde biriktirdiği tüm değerleri,somutlaşmış bir şekilde tasarımlarında görmeniz mümkün olur. Özellikle de kendi ofisinde…

Mimarlık Ofisleri

Mimarlık Ofisleri

İnsanların evlerini, ofislerini kısaca yaşam alanlarını güzelleştirmek ve bilimi sanatla buluşturmak misyonuyla yola çıkan bir mimar için tüm bunların hayata geçtiği, somutlaştığı ve insanlara gösterildiği yer öncelikle kendi ofisi olmalıdır. Tarzını, kişiliğini, kültürünü ve yaşam felsefesini kendi ofisindeki dekorasyonda yansıtan bir mimar, bu çizgide buluştuğu müşterilerini öncelikle düşünsel ve duygusal anlamda tatmin etmiş olacaktır. Çünkü tüm işbirliklerindeki en önemli duyguyu yani güveni müşterisine vermiş ve sunacağı hizmetle ilgili sağlam bir projeksiyon ortaya koymuş demektir.

Mimarlık Ofisleri

Mimarlık Ofisleri

Bir mimarlık ofisinin dekorasyonunda daha önce yapılmış ve referans niteliği kazanmış projelerle ilgili sunum, afiş ve her türlü görsel, estetik bir şekilde sergilenmeli ve müşteri adayları için bilgilendirici olması sağlanmalıdır.

Müşterisine vaad ettiği estetik, konfor ve fonksiyonelliğin bir nevi numunesini kendi ofisinde müşterisine ‘yaşatan’ bir mimar, yaptığı işe artı bir değer katarak farkını da ortaya koyar.

Mimarlık Ofisleri

Mimarlık Ofisleri

Ayrıca, teknik hesaplamaların ve detayların çok yoğun olduğu mimarlık mesleğinde, mimarların çalışma odasının dikkat dağıtmayacak kadar sade, bunun yanında da görselliği ikinci planda bırakmayacak kadar da şık olması gerektiği de unutulmamalıdır.

Mimarlık Ofisi Dekorasyon Örnekleri