Ofis Dekorasyonu Önerileri

Gününüzün büyük çoğunluğunu geçirdiğiniz ofisinizin dekorasyonunu yaparken mutlaka dikkat etmeniz gereken püf noktaları olduğunu biliyor  musunuz?

Ofis Dekorasyonu Önerileri

İşte size ofis dekorasyonunuz için 5 temel öneri:

1. Ofis masası ofis dekorasyonundaki kuşkusuz en önemli parça. Çalıştığınız masanın, konsantrasyonunuz ve iş veriminiz açısından odanın güneş gören en güzel yerineyerleştirmelisiniz. Böylece güneşten aldığınız enerjiyi işinize verebilirsiniz.

Ofis Dekorasyon Önerileri

Ofis Dekorasyon Önerileri

2. Ofis dekorasyonunda canlı bitki kullanmak size kesinlikle enerji verecektir. Eğer bugüne kadar ofisinizde canlı bitkilere yer vermediyseniz, bu bahar aylarında çiçekçilerde rengarenk  açan bitkilerden edinin ve çalışma masanızda oturduğunuzda rahatlıkla görebileceğiniz bir yere yerleştirin.

Ofis Dekorasyon Önerileri

Ofis Dekorasyon Önerileri

3. Çalıştığınız mekanda kişiliğinizi ve tarzınızı yansıtan detayler, aksesuarlar kullanın. Bir aile fotoğrafı, gittiğiniz bir seyahatten aldığınız bir küçük obje, size hediye edilmiş bir kalem gibi malzelemeler, iş motivasyonunuzu artıracak ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

4. Gereksiz dağınıklardan kurtulmak, ortalıkta karmaşa yaratan fazla dosyaları, evrakları toparlayıp organiz etmek de daha güzel, daha ferah ve dolayısıyla daha çalışılası bir ofis elde etmenize yardımcı olacaktır.

Ofis Dekorasyon Önerileri

Ofis Dekorasyon Önerileri

5. Renklerden korkmayın! Evet, iş hayatı mutlaka belli bir ciddiyet gerektirir. Ancak pastel  yada koyu tonlarda bir ofisiniz varsa, bu mekanı canlandırmak için renklerin gücünden faydalanın. Elbette ofisinizin duvarlarını canlı renklere boyamanız gerektiğini söylemiyoruz ama masanızda turuncu bir kalemlik hiç de fena olmaz.

6. Ofis dekorasyonunuzda tablo ya da ayna kullanmayı deneyin. En sevdiğiniz ressamın tablosunu,uzun saatler geçirdiğiniz ofisinizin duvarında görmek size kesinlikle iyi gelecektir. Ayna kullanmak ise ortama sağladığı derinlik hissi ile daha ferah bir ofis ortamına kavuşmanızı sağlar.