Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Dekorasyon, istisnasız her insan için son derece önemli ve hassas bir konudur. Özellikle de gün içinde zamanımızın büyük çoğunluğunu harcadığımız ofisler söz konusu olduğunda dekorasyon konusu çok daha fazla önem kazanıyor.

Neden mi? Gensler isimli bir araştırma şirketi tarafından yapılan çalışmaya göre, çalışma ortamı iyileştirildiğinde çalışanların verimi yüzde 19 oranında artış gösteriyor.Bununla beraber, çalışanların yüzde 79’u da kaliteli bir ofis dekorasyonun iş tatmininde etkili olduğu konusunda hemfikir.

Peki ofis dekorasyonu yapılırken nelere dikkat etmek gerekir?

ofis3

Her şeyden önce ofisinizin dekorasyon tarzına karar vermelisiniz. Modern bir ofis mi istiyorsunuz yoksa klasik mi? Eğer modern bir ofis düşünüyorsanız size tavsiyemiz minimalist çizgileri tercih etmeniz.

Elbette ofis dekorasyonu söz konusu olduğunda akla ilk gelen masadır. Bir ofisin içinde masanın nereye konumlanacağı en önemli kararların başında gelir. Eğer mümkünse masanızın soldan ışık almasını sağlamanızı tavsiye ederiz.

ofis2

Ofisinizde oturma grubu kullanacağınızı da düşünürsek bu koltuk ve kanepelerin rahat olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Eğer mesleğiniz yüksek stres düzeyine sahipse, size tavsiyemiz olası kazaları engellemek için cam masa ya da sehpa kullanmamanız olacaktır.

Ayna kullanımı ofiste çok şık bir görüntü oluşturup genişlik hissi verse de fazla kullanıldığında sıkıcı olacaktır. Bu sebeple ayna kullanımına dikkat etmelisiniz.

ofis1

Ofisinizin renk seçimi de hep karakterinize hem de yaptığınız işe uygun olmalı.

Aydınlatma, bir ofis dekorasyonunda en önemli elemanların başında gelir. Zira iyi aydınlatmamış bir ofis çok kısa süre içinde göz ve beyin yorgunluğuna yol açacaktır. Bu yüzden mutlaka gün ışığı aydınlatma elemanları seçilmelidir.

.