Ofislerde Basit Dekorasyon Önerileri

Ofislerde Basit Dekorasyon Önerileri

İster ev ister ofis dekorasyonu söz konusu olduğunda belirleyici olan tek öğe görsellik değildir, olmamalıdır da. Ofis dekorasyonunda insan merkezli olmak, ofisten ve çalışma hayatından çok daha fazla verim elde edebilmek için gereklidir.

 

Eğer iş hayatının içindeyseniz, evinizde geçirdiğinizden çok daha uzun zaman dilimlerini ofisinizde geçiriyorsunuz demektir. Bunun için de ofisinizin dekorasyonu sizin için maksimum düzeyde önem taşır. İşte bu yüzden, bir kaç basit dekorasyon önerisi ile daha doğru bir ofis dekorasyonu elde etmek mümkündür.

Dingin bir ofis ortamı elde etmek istiyorsanız aşırı renk kullanımından kaçınmalısınız. Zira gereğinden fazla kullanılan renk, dikkatinizi dağıtabilir. Pastel tonlar ya da mavi gibi huzur verici renkler ofisinizin duvarları için ideal olacaktır.

Aydınlatma, ofis dekorasyonu içinde çok özel ve önemli bir yere sahiptir. Gerek ofis içinde gerekse çalışma masasında yeterli olmayan aydınlatma gözlerden başlayan va zamanla beyne sirayet eden bir yorgunluğa neden olacağından çalışma veriminizi azaltacaktır.

 

Elbette çalışma masanızın konumu ofis dekorasyonundaki en hassas ve kritik noktadır. Masanızın yeterince ışık alan bir yere, mümkünse cam kenarına yerleşmesi ruhen daha dingin olmanızı ve ışığın çalışma motivasyonunuzu artırmasını sağlayacaktır.

Ofisinizdeki dağınıklıkları toplamak, tüm dosya ve klasörleri bir araya getirmek dikkatinizi toplamanıza yardımcı olması açısından önemlidir. Bunu da yeterli büyüklükte bir dolapla sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda aksesuar görevi de gören şık ahşap ya da metal kutular da kullanarak, ofisinize modern detaylar ekleyebilirsiniz.