Ofislerde Dekoratif Obje Kullanımı

Her ofisin dekorasyonu, tarzı, kişiliği ve ambiansı birbirinden farklı olduğu gibi her ofiste kullanılan dekoratif objeler de birbirinden farklıdır. Bu yüzden ofislerde kullanılacak dekoratif eşyalarda genellemeye gitmek mümkün olmayabilir. Ancak dekoratif ofis eşyaları hakkında şunları söyleyebiliriz:

office 2

Ofisler için dekoratif detaylar seçilirken, görsel estetiğin yanı sıra fonksiyonellik de önemli bir kriterdir. Mekana zerafet ve şıklık katan dekorasyon objelerinin yanında günlük iş hayatı içinde kullanılan nesnelerin de dekoratif olarak tasarlanması mümkündür. Bunların en başında, dosya tutucular, kitap dayanakları gibi hem işlevsel hem dekoratif olan eşyalar gelmektedir.

office 3

 

Öte yandan, ofislerde kullanılacak dekoratif objeler arasında en önde gelenler mekana derinlik katan aynalardır. Özellikle küçük ofislerde ayna kullanımı ofisin daha geniş ve ferah algılanmasını sağlar. Tablolar da ofis dekorasyonu içinde sıklıkla yer bulan dekoratif eşyalar arasında yer alır. Özellikle ofis sahibinin ya da çalışanlarının sanatsal duyarlılığını da sergileyen tablolar, ofislere şıklığın yanından kalite ve karakter de kattıkları için önemlidir.

office1

Elbette dekoratif objelerin seçiminde ofisin mensup olduğu iş alanı da çok önemlidir. Ofis sahibinin mesleki objeleri ofisinde kullanması hem mesleğine verdiği değeri gösterir hem de muhataplarına güven telkin eder. Bu sebeple meslekle bağlantılı dekoratif objelere de ofislerde yer verilmelidir. Tüm bunların yanında ,canlı bitkiler de hem mekana ruh katar hem de en iyi dekoratif obje alternatiflerinden biridir.