Ofislerde Doğal Taş Kullanımı

Ofislerde Doğal Taş Kullanımı

Ofis dekorasyonunuzda ezber bozmak ve sıradışı tasarımlara sahip olmak istiyorsanız, en iyi alternatiflerden biri doğal taşlardır. Gerek iç gerekse dış mekan dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan doğal taşlar, zarif işçiliği ve şık görünümü ile mekanlara özel bir atmosfer katar.

Doğal taş rezervi açısından oldukça zengin olan ülkemiz, jeolojik oluşumları ve mineral yapısı birbirinden farklı olan yüzlerce doğal taş türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Bu taşların her birinin rengi, yapısı birbirinden farklı olduğu için uygulama alanları da değişiklik gösterse de iç mekan dekorasyonlarında doğal taş kullanımı son dönem dekorasyon trendlerinde en başta gelen tercihlerden olmaktadır.

Günümüzün modern dekorasyon stilleri içinde doğal taş kullanmak, dekorasyona zarafet ve incelik katmanın yanında, el emeği ile birleşerek sanatın da mekanlarda ortaya çıkmasını sağlar.

Ofis Taş Duvar

Özellikle duvar kaplamada doğal taş tercih etmek, mekana derinlik ve doğallık katması açısından son derece şık bir görüntü yaratır. Ofislerde duvar dekorasyonu için en sık kullanılan doğal taşlar, doğal patlatma fileli taşlar, eski tuğlalar ve mermer travertenlerdir. Son zamanlarda iç mekan duvar kaplama dekorasyonunda öne çıkan bir diğer ürün ise doğal kayrak taşıdır. Tamamen doğal bir malzeme olan doğal kayrak taşı, hiçbir kimyasal bileşime sahip olmadığı için iç mekanlarda gönül rahatlığı ile kullanılır. Ayrıca bakım ve temizliğinin çok kolay olması sebebiyle uzun yıllar rahatlıkla kullanılır.