Toplantı Odası Dekorasyonu

Toplantı Odası Dekorasyonu

Ofisiniz çok büyük olabilir ya da küçük… Büyüklüğü ne olursa olsun, her ofiste mutlaka bir toplantı salonu vardır ve şirketle ilgili olarak alınan tüm kararların konuşulup tartışıldığı, müşterilerle yeni iş anlaşmalarının yapıldığı toplantı odalarının dekorasyonu bir şirket için çok önemlidir.

İş ortamının başlı başına stres dolu olan atmosferinin en yoğun hissedildiği alanların başında gelen mekan, elbette toplantı odalarıdır. Uzun süre hazırlanılmış bir sunum, en ufak bir pürüz çıkmaması için en ince ayrıntısına kadar hazırlanmış bir iş teklifi, aylarca üzerinde çalışılmış bir proje ve daha bir çok konunun paylaşıldığı toplantı odalarının iş stresini azaltan ve ofis çalışanlarını motive eden bir dekorasyona sahip olması gerekmektedir.

Toplantı odası olarak kullanılacak mekanın büyüklüğüne göre toplantı masası seçmek atılacak ilk adımdır. Toplantı masası, dikdörtgen olabileceği gibi, oval ya da yuvarlak da olabilir. Toplantı odasını en rahat ve en kullanışlı hale getirecek olan masa hangisi ise onu tercih etmek gerekir. Ayrıca sıkıcı, boğucu ve kasvetli bir toplantı odası yerine; stil ve kişilik sahibi, modern bir toplantı odası elde etmek için mutlaka uzmanlardan destek alınmalıdır.

Toplantı masasını, toplantı odası içinde konumlandırırken pencereye yakın ya da mümkün olan en aydınlık yere koymakta ve bu sayede gün ışığının insan psikolojisi üzerindeki etkisinden yararlanmakta fayda vardır. Ayrıca toplantı odasının aydınlatmasına da maksimum derecede önem gösterilmeli ve toplantı masasının üzerinde mutlaka ekstra aydınlatmalar olmalıdır.

Toplantı odasının duvarlarında açık renkler tercih edilmeli, böylelikle sıkıcı bir ortamdan uzak durulmalıdır.

Toplantı Odası Dekorasyon Örnekleri